• Telewizja
  Telewizja
 • Internet
  Internet
 • Telefonia stacjonarna
  Telefonia stacjonarna
 • Telefonia komórkowa
  Telefonia komórkowa

Facebook

Polecamy

 

 

 

Telefon zagląda ci do łóżka

Polkomtel zleca tropienie swoich klientów!
Polkomtel, operator sieci Plus, wszystko ma wielkie: przychody (w 2011 r. wyniosły 7,7 mld zł), zyski (w 2011 r. wzrosły o 13,2 proc), udział w rynku przychodów (największy w Polsce) i grupę abonentów (14,05 miliona). To musi dawać wielkie poczucie bezkarności. Ostatni wniosek stawiamy na podstawie leżącego przed nami kwitu.
37 stron, 17 zdjęć. Tytuł: "Raport detektywistyczny". Autor: pracownicy Biura Detektywistycznego Kruk: Dariusz S., Krzysztof K., Tomasz T, Anna M. (w oryginale pełne nazwiska). Dotyczy: A.B. (naokładce oczywiście imię i nazwisko). Dzięki temu plikowi kartek o panu B. wiemy wszystko. >>>>

Pan B. swego czasu był abonentem Plusa. Potem wszedł w spór sądowy z firmą. Kto ma w nim rację, rozstrzygnie sąd. Ale Polkomtel widocznie chciał wiedzieć więcej o swoim adwersarzu. Przy pomocy firmy Kruk przez miesiąc otoczył pana B. misterną siecią inwigilacji i szpicli. Po miesiącu pracy (15 października 2010 r. - 15 listopada 2010 r.) przedstawiono rezultaty w postaci raportu. Składa się on z pytań i odpowiedzi. Można przypuszczać, że pytania formułował zamawiający usługę szpiclowania, czyli Polkomtel. Odpowiadali detektywi. Oto niektóre ustalenia.
Pytania: Miejsce zamieszkania i pracy A.B. (dokumentacja fotograficzna). Osoby pojawiające się systematycznie w biurze (dokumentacja fotograficzna). Czy pojawiają się osoby przekazywane Kruk SA w poprzednich zleceniach, czy przewijają się też nowe osoby?
Pytania dają nam ważne informacje. Wynika z nich po pierwsze fakt, że szpiclowanie jest dla firmy Polkomtel chlebem powszednim, ponieważ istnieją "poprzednie zlecenia". Po drugie, że nie tylko A.B. jest inwigilowany, ale też Bogu ducha winni ludzie, którzy mieli nieostrożność zjawić się w biurze A.B. Zostali sfotografowani, zebrano o nich informacje. Co się z tymi danymi stało? Czy i gdzie są przechowywane. Jaki użytek chce z nich zrobić Polkomtel?
Państwo detektywi sprawdzili status prawny mieszkania i jednocześnie biura A.B. ,jego wartość, status prawny. Następnie skonstatowali, że pod tym adresem zamieszkują figurant, jego partnerka (pełne imię i nazwisko) oraz ich dziecko (ok. 2-3lat). Potwierdzono poprzez obserwację, że na pewno mieszkają pod tym adresem, i to mieszkają razem. Ustalono markę i numer samochodu, jakim porusza się partnerka A.B. Sprawdzono i podano Polkomtelowi, jakie inne podmioty są zarejestrowane pod tym adresem, i tak np. detektywi ustalili, że była tam zarejestrowana partia polityczna założona przez partnerkę A.B. Czy to oznacza, że Polkomtel zbierał informacje o poglądach politycznych A.B.?
Najbliżsi współpracownicy i znajomi A.B.(czy są wśród nich prawnicy, radcowie prawni, adwokaci)?
To bulwersujące pytanie. Do czego potrzebna jest Polkomtelowi wiedza o prawnikach będących znajomymi lub współpracownikami A.B.? Czy jeżeli ustalono personalia takich, to czy zbierano o nich informacje? I jakie? Czy w związku z faktem pozostawania w sporze z A.B. Polkomtel chciał dotrzeć do prawników A.B.? Mamy nadzieję, że nie po to, żeby wywierać na nich nacisk w celu wygrania sporu sądowego, co byłoby skandalem jednoznacznie dyskwalifikującym tak wielką firmę?
W raporcie ustalono rodzinę biznesmenów, z którą współpracuje A.B. Dostarczono Polkomtelowi dokładnych danych o ich adresach, własności, działalności biznesowej. W naszych badaniach nie stwierdzono bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem prawników wymienionego - zakładamy jednak, że bez problemu ma dostęp do dobrych prawników (...). Dzięki temu może być traktowany przez prawników jako poważny "długoterminowy klient", a nie "jednorazowy". Może to w pewien sposób tłumaczyć ewentualne działania prawników zainteresowanych długotrwałym i skutecznym prowadzeniem jego spraw. Ciekawe, czy środowisko prawnicze w mieście A.B. jest świadome, że zostało prześwietlone przez detektywów firmy Kruk w poszukiwaniu związków z A.B. i współpracującą z nim rodziną?
Majątek figuranta, np. mieszkania, samochody itp. (dokumentacja fotograficzna). Czy nadal mieszka z M.M.(partnerką - przyp. red.). Czy posiadają rozdzielność majątkową (jeżeli są małżeństwem)? Czy posiada dzieci (liczba osób na jego utrzymaniu)?
Odpowiedzi na te pytania głęboko naruszają prywatność A.B. W raporcie napisano, że związek jest nieformalny, że partnerka ma jedno dziecko, "ale nie ma jednak potwierdzenia, czy to jest jego" (A.B.- przyp. red.) dziecko. Ciekawe bardzo, co Polkomtel zrobił z tymi informacjami. I po co mu one?
Jaką działalnością zajmuje się obecnie A.B. Z jakiej działalności czerpie zyski (formalne i nieformalne źródła dochodu A.B.)? Kontrahenci A.B.(bylii obecni).
Prześwietlono firmy, które współpracowały z A.B., znaleziono nazwiska niektórych biznesmenów i podano je w raporcie. Czy kontrahenci A.B.mają świadomość, że ich dane ma firma Polkomtel?
Jakie postępowania sądowe, karne (w tym karno-skarbowe)i administracyjne toczą się przeciwko A.B. i osobom z nim związanym? Odpowiedziano na to pytanie, choć bez szczegółów.
Czy istnieje jakieś forum, grupa dyskusyjna "anty-Polkomtel", gdzie kontaktują się osoby związane z (...)?
Czy A.B. jest w jakiś sposób powiązany z pracownikami Polkomtel SA (w szczególności z pracownikami Salonu Firmowego Plusa we Wrocławiu)?
To już jest system. Inwigilacji, sprawdzania, gromadzenia wiedzy o każdym, potencjalnym nawet, przeciwniku firmy Polkomtel. W odpowiedzi na to pytanie podano dane, adresy, firmy, powiązania. Pracownikom Polkomtela gratulujemy pracodawcy. Próba skontaktowania się z rzecznikiem prasowym Polkomtela skończyła się komunikatem miłej pani w Biurze Obsługi Klienta, że do rzecznika nie można zadzwonić. Kontakt tylko w formie pisemnej. Nawet jeżeli sprawa jest bardzo pilna. Jest. Napisaliśmy.Czekamy na odpowiedź.
Zamiast drzeć mordę, stawiamy wnioski kończące.
Pierwszy to cytat: Ustawa o ochronie danych osobowych: Art. 49.1. Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Jeżeli czyn określony w ust. 1 dotyczy danych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub filozoficzne, przynależność wyznaniową, partyjną lub związkową, danych o stanie zdrowia, kodzie genetycznym, nałogach lub życiu seksualnym, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
Drugi wniosek: To, co robi Polkomtel, to jaskrawy dowód, że prawo ma za nic.
Organa ścigania informujemy, że mogą potraktować niniejszy artykuł jako zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: http://a1.nie.com.pl/art26950.htm

 

 

Dane SAUT

Stowarzyszenie Abonentów
Usług Telekomunikacyjnych

KRS: 0000435104
NIP: 8381845499
Regon: 146324519

Meritum Bank:
47 1300 0000 2605 1400 7122 0001

Kontakt

Home
ul. Okrzei 19
96-300 Żyrardów
Email
Telefon: +48 505 000 505
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.